fb
Nawigacja

SCHWEIKER Sp.z o.o.
ul. Polna 18

55-300 Środa Śląska / Komorniki

Godziny pracy:
7:00-15:00 

tel. 71 749 43 00
fax. 71 749 43 50

Zamówienia/Oferty:
782 904 010
Wsparcie techniczne:
509 924 472

e-mail:
schweiker@schweiker.pl
oferty@schweiker.pl

praca@schweiker.pl

Bramy rolowane

Bramy rolowane posiadają bardzo istotną zaletę – małe rozmiary skrzyń w stosunku do grubości profili i rozpiętości. Innym ważnym aspektem bram rolowanych jest prosty montaż, a także, gdy zajdzie taka konieczność, możliwość sprawnej wymiany uszkodzonego elementu.


Zastosowanie bram rolowanych

Produkujemy wyłącznie bramy rolowane. Czyli przesłony otworów garażowych nie przekraczające zwykle 15m². Głownie jako pancerz stosujemy profil 77mm, choć do mniejszych otworów stosujemy profil 52 i 55mm. Nasze bramy mają wiec przede wszystkim zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, rzadziej w przemysłowym. Głównie zainteresowanie tym produktem przejawiają inwestorzy szukający bramy, która po zwinięciu ma małe gabaryty. Mieści się przeważnie w skrzyni 300/300mm. Kupują ją też tacy klienci którzy mają mało miejsca pod nadprożem wewnątrz garażu, lub nie mają miejsca wcale i są zmuszeni montować zasłonę otworu od zewnątrz. Wówczas taka brama od zewnątrz bardzo przypomina roletę – tylko, że większych rozmiarów.Rozmiary skrzyń rolowanych bram

Skrzynia 250 mm, zamyka otwory do 1940 mm
Skrzynia 300 mm, zamyka otwory do 3510 mm
Skrzynia 350 mm, zamyka otwory do 4770 mm


Bramy rolowane i ich zalety

Podstawową zaletą bram rolowanych są małe rozmiary skrzyń. Biorąc pod uwagę rozpiętość i grubość profili wszystko zwija się w stosunkowo małej kasecie. Montaż jest bardzo prosty, zbliżony do montażu przeciętnej rolety na mur. Sprawia to, że w tego typu bramie łatwo jest wymienić uszkodzone elementy. Są one też znacznie tańsze od paneli w bramach segmentowych. Kolejnym atutem jest bardzo duża gama kolorów i łatwość dopasowania koloru pancerza bramy rolowanej do koloru pancerza rolety.Montaż bram rolowanych

Cały w zasadzie montaż opiera się na przykręceniu prowadnic do muru na kołki rozporowe lub dyble. Skrzynie osadza się na tych prowadnicach. Bramy rolowane montuje się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz wnęki garażowej. Trzeba wówczas tylko wygospodarować na ścianie po bokach wnęki 90mm miejsca na prowadnice na każdą ze stron. Tak żeby było do czego je przytwierdzić. U góry nad wnęką miejsca musi być przeważnie około 300mm, bo tyle zajmie kaseta.


Akcesoria do bram rolowanych

Bramy rolowane mogą mieć bogate wyposażenie

Podstawą jest napęd/ silnik przeważnie z kolektorem NHK i awaryjną korbą, który umożliwia obsługę bram także w razie braku prądu.
Blokady antywyważeniowe zabezpieczają przed podniesieniem pancerza od zewnątrz
Zdalne sterowanie, małych rozmiarów piloty które łatwo podpiąć do breloczka
Przełącznik naścienny na klucz lub centralka manualna na zaszyfrowany kod
Hamulec bezpieczeństwa
Detekcja ruchu
Przeszklone profile pancerza