fb
Nawigacja

SCHWEIKER Sp.z o.o.
ul. Polna 18

55-300 Środa Śląska / Komorniki

Godziny pracy:
7:00-15:00 

tel. 71 749 43 00
fax. 71 749 43 50

Zamówienia/Oferty:
782 904 010
Wsparcie techniczne:
509 924 472

e-mail:
schweiker@schweiker.pl
oferty@schweiker.pl

praca@schweiker.pl

Rolety naokienne RN

Rolety naokienne (nasadkowe, nakładane) SCHWEIKER RN z powodzeniem możemy montować zarówno na oknach PCV jak i drewnianych lub aluminiowych. Nasze skrzynki w rozmiarach 175 i 205 mm ze względu na ocieplenie Neoporem oraz specjalny system montażu na ramie okiennej bez użycia trawersa są bardzo szczelne. Poza tym skrzynki posiadają specjalne wkładki antyakustyczne dodatkowo redukujące hałas z zewnątrz o kilka dB. Jest to rozwiązanie nowatorskie, którego nie posiadają rolety innych producentów.


Zastosowanie rolet naokiennych

Roleta naokienna, zwana też przez innych producentów nasadkową lub nakładaną, jest najpopularniejszym systemem rolet w nowo-budowanych obiektach.

Małe rozmiary i prosty system sprawia ,że przy wznoszeniu ścian wystarczy tylko podnieść nadproża o wysokość skrzyni. Na ogół podnosi się je o wysokość najbardziej pojemnej skrzyni. Skrzynie mają rewizje, czyli otwierane elementy od wewnątrz: od czoła lub od spodu. Rewizja od spodu jest tym rozwiązaniem w rolecie naokiennej, który najbardziej interesuje inwestorów. Trzeba jednak pamiętać ,że ze względu na coraz to grubsze systemy profili okiennych istnieją pewne ograniczenia. Maksymalnie w naszych roletach rewizja dolna jest możliwa do zastosowania w roletach nakładanych na okna o grubości ramy nie przekraczającej 92mm. W balkonach HS, tzw. przesuwkach o najgrubszych ramach jedyną możliwością jest rewizja od czoła.Rozmiary skrzyń naokiennych rolet

Wysokość 175mm, głębokość 205mm, zamyka otwory do 2000 mm

Wysokość 205mm, głębokość 235mm, zamyka otwory do 3300 mm

*skrzynia 14,5 ma tylko rewizję czołową


Rolety naokienne i ich zalety

Rolety naokienne można zastosować zarówno do okien drewnianych, PCV jak i aluminiowych. Niezaprzeczalną zaletą jest szybkość łączenia z oknem i prosty montaż. Ten system rolet montowany jest jednocześnie i nierozerwalnie z oknami. Tak więc jednego dnia inwestor ma zamontowane oba elementy zasłon. Skrzynie wykonane są z twardego PCV odpornego na działanie czynników zewnętrznych i ocieplone w środku. Izolacją pokryta jest pokrywa czołowa i dolna skrzyni, czyli elementy rewizyjne. Poprzez zastosowanie dolnej rewizji jest możliwe zatynkowanie skrzynki od zewnątrz i wewnątrz.


Montaż rolet naokiennych

Montaż polega na połączeniu rolety(żaluzji zewnętrznej) z oknem. Najpierw zrywa się folie z szybkoschnących taśm samoprzylepnych i nakłada się skrzynie na okno (nie występują tutaj profile adaptacyjne). Z boku skrzynie łączą z oknem stalowe uchwyty mocujące odpowiednio wyprofilowane. Skrzynkę rolety nasadkowej (naokiennej) mocuje się do nadproża za pomocą specjalnych kotew. Ich ilość jest uzależniona od szerokości rolety.Prowadnice PCV montujemy na specjalnych zatrzaskach, tzw. śrubach stożkowych. Prowadnice aluminiowe montujemy na zatrzaskach PCV, lub bezpośrednio przykręcamy do okna, a otwory maskujemy zaślepkami.Rolety naokienne producenta Schweiker

Bardzo dobre ocieplenie skrzynki na całej pokrywie dolnej
Różnorodność izolacji, styropian, neopor, pur
Bardzo dobre wytłumienie akustyczne skrzynki
Różnorodność prowadnic (nie tylko PCV, ale i ALU)
Osłony zewnętrzne skrzyń mogą być aluminiowe
Wytrzymały pancerz o wadze 3,5 kg/m²
Ponad 80 lat tradycji firmy