fb
Nawigacja

SCHWEIKER Sp.z o.o.
ul. Polna 18

55-300 Środa Śląska / Komorniki

Godziny pracy:
7:00-15:00 

tel. 71 749 43 00
fax. 71 749 43 50

Zamówienia/Oferty:
782 904 010
Wsparcie techniczne:
509 924 472

e-mail:
schweiker@schweiker.pl
oferty@schweiker.pl

praca@schweiker.pl

Zastosowanie prowadnic roletowych

Prowadnice zwane potocznie nogami, szynami bocznymi to te elementy rolety po których podnosi się i opuszcza pancerz. To tzw. elementy prowadzące pancerz. To prowadnice właśnie przykręcamy do ościeżnicy, lub do muru. Na nich zwykle trzyma się skrzynia, kaseta. Montujemy je w zależności od rodzaju systemu, na zatrzaski śrubowe, zatrzaski PCV, lub bezpośrednio przykręcamy na wkręty.

Rodzaje prowadnic do rolet

W zależności od systemu rolet rozróżniamy różne rodzaje prowadnic. Różne są też kolory i materiał z jakiego są wykonane. Prowadnice są zbudowane z PCV lub aluminium.

  • Prowadnice do systemów zewnętrznych: standard, okrągły, Integro są wyłącznie aluminiowe. W standardzie najczęściej białe lub brązowe. Za dopłatą oklejone renolitem lub malowane proszkowo na dowolnie wybrany kolor RAL. Mogą być też surowe - lśniące przeznaczone dopiero do malowania. Występują głównie w dwóch rozmiarach: 53/22 lub 45/22.
  • Prowadnice do systemu naokiennego, nasadkowego, są zarówno PCV jak i aluminiowe. W standardzie prowadnice są PCV, białe lub brązowe barwione w masie. Za dopłatą mogą być PCV oklejone renolitem w wielu kolorach jednolitych i imitujących drewno. Do okien aluminiowych i drewnianych powinno się stosować prowadnice aluminiowe malowane na dowolny RAL, lub oklejone renolitem . Wszystkie występują w jednym rozmiarze 54/31 bez względu czy są produkowane w wersji Alu czy PCV.
  • Prowadnice do systemu RKS są głównie aluminiowe, małych rozmiarów. Wąskie po to by nie wchodziły za bardzo na ramę okienną. Jako że RKS nie ma systemowych ślizgaczy prowadnice tnie się wyższe od wysokości okien , by naciąć i wygiąć w nich specjalny kielich spełniający funkcje ślizgacza. Kolorystyka tych prowadnic to głównie : biel/brąz ewentualnie malowane na dowolny kolor RAL.
  • Rozmiary prowadnic aluminiowych zależą od typu pancerza, bo do tego systemu rolet można też zaadaptować większe rozmiary płaszczy. Najpopularniejsze rozmiary prowadnic to 30/22, 25/19, 28/25, 28/40. Oczywiście do RKS można tez stosować prowadnice PCV, są one większych rozmiarów ale mają oryginalne ślizgacze w zestawie. Najpopularniejsze rozmiary prowadnic PCV to 54/31 lub 40/45
  • Prowadnice do bram rolowanych stosuje się wyłącznie aluminiowe dużych rozmiarów, masywne, ciężkie. Najczęściej białe/ brąz lub malowane na dowolny RAL. Nie praktykuje się prowadnic do bram oklejonych renolitem. Rozmiar takiej prowadnicy to 90/35.