fb
Nawigacja

SCHWEIKER Sp.z o.o.
ul. Polna 18

55-300 Środa Śląska / Komorniki

Godziny pracy:
7:00-15:00 

tel. 71 749 43 00
fax. 71 749 43 50

Zamówienia/Oferty:
782 904 010
Wsparcie techniczne:
509 924 472

e-mail:
schweiker@schweiker.pl
oferty@schweiker.pl

praca@schweiker.pl

Moskitiery rolowane

Moskitiery rolowane, stosowane jako elementy zintegrowane z roletami lub jako samodzielne elementy, są możliwe do zastosowania we wszystkich typach okien. Moskitiery stanowią niezawodną ochronę przed owadami.


Zastosowanie moskitier rolowanych

Moskitiery rolowane są stosowane jako element zintegrowany z roletą. Nie ma tu znaczenia system rolet - z każdym moskitiera rolowana jest kompatybilna. Oczywiście może też być montowana niezależnie jako samodzielny element. Głównym i jedynym zadaniem moskitiery rolowanej jest ochrona przed owadami i insektami. Moskitiery rolowane można zintegrować z każdym typem okna. Jedynym ograniczeniem mogą być zbyt duże wymiary przekraczające techniczną możliwość wykonania moskitiery (max. 1800 x 2500).Moskitiery rolowane i ich zalety

Najważniejszą zaletą moskitiery rolowanej oprócz ochrony przed owadami jest jej funkcjonalność i komfort obsługi. Tego typu moskitierę możemy podnosić i opuszczać kiedy tylko chcemy. Szczególnie jest to ważne w drzwiach balkonowych, z których często korzystamy. Oczywiście moskitierom sterujemy wyłącznie ręcznie po uprzednim otwarciu okna. Moskitierę bez większego problemu możemy zintegrować z roletą, planując jednak jej montaż równocześnie z zakupem rolet. Moskitiera może być również montowana niezależnie od rolet. Moskitiera jest montowana na stałe i w przeciwieństwie do moskitier ramkowych nie trzeba jej na zimę demontować.
Montaż moskitier rolowanych

Montaż moskitiery jako niezależnego elementu do złudzenia przypomina montaż rolety zewnętrznej. Do muru lub ościeżnicy mocujemy prowadnice, by później wsunąć w nie stopki kasety moskitiery. W kasetce na sprężynie jest nawinięta siatka, którą swobodnie można podnosić i opuszczać. Szczelne domknięcie u dołu umożliwia specjalny mechanizm KLICK-KLACK. Więcej komplikacji jest przy montażu moskitiery z roletą. Do prawidłowego montażu stosuje się odpowiednie prowadnice i szyny dystansowe, które powodują wysunięcie skrzynki rolety o 42mm na zewnątrz. Taki sposób zamocowania powoduje, iż kaseta moskitiery jest niewidoczna. Podczas tego typu montażu trzeba wspomagać się schematami montażu dostępnymi poniżej. Trzeba tez pamiętać, że siatka moskitiery jest elementem wiotkim i nie można robić dużych powierzchni w jednym kawałku. Na szerokości wskazane jest nie przekraczanie wymiaru 1800mm. Stąd w oknach tarasowych, tego typu moskitiery mają ograniczone zastosowanie.